Zwycięzcy I etapu
Zwycięzcy II etapu
Nagroda I stopnia:

Podróż z pasją o wartości 10 000 zł + Ekspres EQ.9.

Sławomir B. MTB i downhill

/HELIBIKING/ Rower,niby tylko dwa koła i kawałek ramy,ale potrafi zarazić,zarazić pasją i wyznaczać nowe cele, które chcemy zdobywać.Chyba każdy kiedyś jeździł rowerem,ale tylko dla niektórych jest to coś więcej,coś,co sprawia że chcemy wstawać o 5 rano,aby pokonywać kolejne kilometry podczas wschodu słońca,aby zawsze i wszędzie znaleźć czas chociaż na krótką wyprawę.To jest właśnie moja największa pasja,a dokładniej mówić to MTB,którym zaraziłem się dobre kilka lat temu na Islandii.Od tego czasu szukam niezwykłych miejsc,gdzie mogę się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności.Stąd też moje ogromne marzenie,aby wrócić tam,gdzie to wszystko się zaczęło,aby po tych kilku latach wykorzystać nowe umiejętności w podróży przez Islandzkie wulkany.Aby przejść kilkudniowe szkolenie,tam gdzie teren do downhillu jest wymarzony nie tylko dla mnie.Aby podsumować cały wyjazd HELIBIKINGIEM,czyli wylotem helikopterem na szczyt wulkanu i zjazdu na sam dół!Bo pasja zbliża nas do realizacji naszych marzeń.

Nagroda II stopnia:

Ekspres do kawy marki Siemens EQ.6.

Paweł K. Paralotniarstwo

Zamykam oczy i wyruszam w niesamowitą, niezapomnianą i ekscytującą podróż do Brazylii. Tyle razy widziałem filmiki paralotniarzy latających nad Copacabaną, mijających na wyciągnięcie ręki pomnik Chrystusa na górze Corcovado i zawsze ze wzruszeniem przypominam sobie mój pobyt z żoną w samym sercu gorącej i pełnej uprzejmości Brazylii. Marzę żeby tam wrócić, spełnić swoje największe marzenie o locie nad tym niesamowitym miastem i mieć przy sobie żonę, która zawsze ze łzami wzruszenia wspomina naszą najlepszą wyprawę życia. Ona ziemia - plaża i ocean, Ja ? Powietrze - paralotnia i adrenalina. Wiecie co jest najpiękniejsze w naszej wyobraźni? To, że za jej pomocą można marzyć i przenosić się całym sobą w miejsca, które wspomina się najpiękniej - a my tak wspominamy naszą podróż do Rio de Janeiro. Czy ktokolwiek uwierzy mi, że można wrócić w tak odległe i wymarzone miejsce za sprawą marzeń? JA W TO WIERZĘ :)

Nagroda II stopnia:

Ekspres do kawy marki Siemens EQ.6.

Maciej B. Trekking wysokogórski

Od najmłodszych lat spoglądałem w stronę nieba i marzyłem, aby móc kiedyś chwycić chmury. Spoglądałem na niebo i zastanawiałem się jakie są w dotyku. W swoim pokoju miałem pudło z mapami, kompasem i plecakiem, który stał się moim towarzyszem na kolejne lata harcerstwa, które spowodowało, że zacząłem się wspinać i chodzić po górach. Zdobyłem kilka czterotysięczników, wspiąłem się na wiele skał, a moje oczy zawsze zerkały na malownicze Himalaje. Marzę o mitycznej krainie wiecznej szczęśliwości – Shangri-La. Wędrując prawdopodobnie najpiękniejszą górską trasą na świecie trafiłbym w samo serce Himalajów, gdzie czas zatrzymał się kilka wieków temu. Wędrówka wśród niezwykle gościnnych ludzi z różnorodnych grup etnicznych zamieszkujących rejon Annapurny, trasą na której powstawała historia światowego himalaizmu, oderwany od cywilizacji- Jednym słowem niezapomniana PRZYGODA!

Nagroda I stopnia:

Podróż z pasją o wartości 10 000 zł + Ekspres EQ.9.

Kacper S. Lotnictwo

Leonardo da Vinci napisał: „Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić …”. Kiedy pierwszy raz poleciałem jako pasażer małym jednosilnikowym samolotem w pełni zrozumiałem znaczenie tych słów. Od tego momentu wiedziałem, że zrobię wszystko, aby latać jak najwięcej i kiedyś samemu zostać pilotem. Moim największym marzeniem było, aby tak jak w „Top Gun” latać myśliwcem. Prędkość, przeciążenia to było to…! Jednak nie była mi pisana ta droga. Teraz, po kilku latach każdą wolną chwilę spędzam pilotując szybowce. Chciałbym jednak zrealizować moje młodzieńcze marzenie. W Czechach niedaleko Pragi oferowane są loty szkolnymi samolotami odrzutowymi L-29 i L-39. Móc przez 30 minut znaleźć się na pokładzie jednej z tych niezwykłych maszyn, poczuć na własnym ciele przeciążenia, doświadczyć lotu do góry nogami i innych figur akrobacyjnych - to byłoby przeżycie, którego nie zapomniałbym DO KOŃCA ŻYCIA.

Nagroda II stopnia:

Ekspres do kawy marki Siemens EQ.6.

Agnieszka C. Fotografia podwodna

Od kilku lat nurkuję . Poza podwodną ciszą uwielbiam napawać się wspaniałym podwodnym światem, ryby wręcz jakby zapraszały do swojego domu. A że jest tak pod wodą przepięknie robię zdjęcia, które chętnie pokazuję innym. Ponieważ duże ryby widać nawet z łodzi, ja wyszukuję tych najmniejszych i najbardziej płochliwych stworzeń pod wodą. Uwielbiam fotografię makro. Papua Nowa Gwinea jest jedną z najbardziej tajemniczych miejsc i posiada wspaniałe miejsca nurkowe i niepowszechne gatunki, endemity. Przecudowne krewetki wyglądające jak stwory z zaświatów, koniki morskie wielkości 2 cm, czy ryby - liście. Albo kiście ukwiałów z krabami i lasy gorgonii, a nad głową ławice barakud, tuńczyków czy karanksów. Moim marzeniem jest być na safari nurkowym na wodach Papui i codziennie być 2-3 razy pod wodą z aparatem w ręku i wyszukiwać niecodziennych i niepowtarzalnych zwierzaków, po to by móc się dzielić przeżyciami i zdjęciami z innymi.

Nagroda II stopnia:

Ekspres do kawy marki Siemens EQ.6.

Agata Z. Taniec - dancehall

Od kilku lat moją pasją jest taniec, w szczególności dancehall, który zapoczątkowali Jamajczycy. Dancehall ściśle wiąże się z kulturą Jamajki. Co roku organizowane są tam warsztaty taneczne. Podróż w tak egzotyczne dla mnie miejsce połączona z ukochanym tańcem i możliwością poznania Jamajczyków na żywo byłaby spełnieniem moich marzeń. Aktywny wypoczynek w gronie wspaniałych ludzi to dla mnie najlepszy wypoczynek. Od czasu kiedy zaczęłam tańczyć mój świat przewrócił się do góry nogami - co widać na załączonym obrazku :)

Urządzenia tworzone z pasją

Ruszasz w nową wyprawę? Przyspiesz pranie o 66% z funkcją speedExpert i odkryj nowy poziom świeżości z technologią sensoFresh.

Pieczenie może być pasją? Z technologią serii iQ700 uwolnisz kreatywność i przyspieszysz wypieki o 66% dzięki funkcji varioSpeed.

Zainspirowani pasją do kawy, stworzyliśmy funkcję individualCoffeee System. Za jej pomocą zapiszesz aż dziesięć indywidualnych przepisów.